CUKO

Kompleksowe wyposażenie wnętrz

Hiszpański design

                 

               

                


         
             
TREKU
 
Design skandynawski zauroczył znaczne grono tych, którzy remontują lub kompletują wystrój wnętrz swoich domów. Skandynawskie meble stały się marzeniem dużej liczby osób pragnących wygodnie i pięknie żyć. Kolekcja mebli producenta TREKU to hiszpańskie meble skandynawskie gdyż to skandynawski design, jednak krajem pochodzenia tych mebli jest urocza Hiszpania.


BD BARCELONA DESIGN

to największy prestiż międzynarodowy we wzornictwie. Firma została założona w roku 1972 przez architektów i projektantów wśród których byli Pep Bonet, Cristian Cirici, Lluis Clotet, Mireia Riera i Oscar Tusquets. Katalogi firmy prezentują przedmioty współczesne zaprojektowane przez Alfredo Häberli, Jaime Hayon, Konstantin Grcic or Ross Lovegrove i te z wyraźnym rysem historycznym twórców takich jak: Antoni Gaudí czy Salvador Dalí. BD Barcelona wygrała wiele nagród m.in.: Premio Nacional de Diseño w 1989 roku, Nagrodę Europejskiego Stwowarzyszenia Designu wroku 1990 oraz nagrodę Red Dot Design "best of the best" w  2011 roku.ONDARRETA

Hiszpańska marka Ondarreta to świat krzeseł i stołów produkowanych wyłącznie z najwyższej jakości materiałów zarówno dla domu, jak i przestrzeni publicznych. Autorami poszczególnych kolekcji Ondarreta są czołowi projektanci z Półwyspu Iberyjskiego tacy jak między innymi: Jorge Pensi, Jean Louis Iratzoki, Nadia Arratible, Rafael Moneo, Gabriel Teixido.

 
MOBLES 114
Mobles 114 to marka kojarzona z rynkiem kontraktowym, ale w jej ofercie znajdziemy też krzesła, stoły, hokery, stoliki, wieszaki i inne elementy, które świetnie sprawdzą się w domach i mieszkaniach – szczególnie tych nowoczesnych. Ciekawe formy, zaskakujące połączenia drewna, sklejki, metalu i tworzyw sztucznych to pomysły najlepszych hiszpańskich designerów, takich jak Jorge Pensi, czy Javier Mariscal, Martin Azua czy Eugeni Quitllet.

VICCARBE
Kolekcja Viccarbe pokazuje wartość i odniesienia do współczesnego stylu życia, oferując szeroką gamę produktów do wygodnego życia. Wyróżnia się dużą prostotą, innowacyjną elegancją i globalną świadomością marki. Ta kolekcja jest idealna dla osób, które żyją teraźniejszością i myślą o przyszłości.


JOQUER
Joquer to rodzinna firma, która specjalizuje się w meblach tapicerowanych o nowoczesnym wzornictwie. Od 1984 roku w Barcelonie powstają komfortowe sofy o modułowych konstrukcjach, fotele i łóżka. Stylistyka mebli Joquer jest na wskroś współczesna – jednak proste formy łączą się w nich wyraźnie z iście śródziemnomorskim zamiłowaniem. 

GAN
Markę GAN pod koniec lat 80-tych powołał do życia Jose Gandia-Blasco, prezes spółki Gandiablasco. GAN jest wierny opinii, że produkty ręcznie robione są największym luksusem i najlepszym sposobem na wyrażenie kreatywności projektantów. Dlatego znakiem rozpoznawczym dywanów GAN jest ich wysoka jakość, mająca swoje źródło w ręcznej produkcji. Mocną stroną marki jest połączenie geniuszu projektantów z umiejętnościami rzemieślników. 

 
 

NOMON  
Firma Nomon postawiła sobie za cel przywrócić prestiż i znaczenie zegara w wymiarze jakim był nim kiedyś, w czasach kiedy czas zdawałoby się płynął wolniej. Przywrócić zapomniane poczucie wartości posiadania zegara ściennego w dobie pośpiechu i elektroniki. Zegary marki Nomon udowadniają że to się w pełni udało, umieszczając któryś z zegarów Nomon w swoim wnętrzu mamy poczucie prestiżu, wyjątkowości i posiadania czegoś naprawdę ekskluzywnego.

 

SANTA&COLE 
Santa&Cole to mała, niezależna firma projektowa o zasięgu globalnym. Wywodzi się z Hiszpanii, a obecnie jej produkty można nabyć w 70 różnych krajach świata. Od momentu powstania (w 1985 roku) zajmuje się odkrywaniem potencjału wzornictwa przemysłowego. W każdym społeczeństwie, nawet prymitywnym, kultura materialna może identyfikować jednostki i podnosić ich ducha tak samo jak kulturę niematerialną, choć rzadko zwraca się na nią tyle uwagi. W asortymencie marki znajdują się stoły ogrodowe, meble, oświetlenie - począwszy na ulicznych lampach, na wewnętrzny oświetleniu skończywszy i elementy tworzące przestrzeń publiczną, takie jak chodniki, słupki chodnikowe, barierki dzielące ulice od chodnika, ławki, stojaki rowerowe, donice, fontanny, kosze na śmieci, popielniczki.